wincol קורס מורים ליוגה לילדים 

המכללה האקדמית בוינגייט – השתלמויות

קורס מורים ליוגה לילדים מכשיר מורים להוראת יוגה לילדים מגיל 3 ועד 12. קורס המורים מושתת על מסורת היוגה כפי שנלמדה מפיו של שרי קרישנמצ'ריה, מי שנחשב לאבי היוגה המודרנית ומורם של איינגר, פטהבי ג'ויס ודסיקשאר. מטרתו של קורס היא להאדיר את תחום היוגה לילדים בישראל. הקורס מיועד למדריכים או מורים מוסמכים ליוגה, חינוך גופני, מחול או חינוך מיוחד, כפי שהוחלט על ידי אורית סן-גופטה מורה בכירה ליוגה, וד"ר מיכאל אשכנזי מנהל ביה"ס להשתלמויות.

מרכזת ומנחה ראשית – אסנת ישראלי : מורה בכירה ליוגה ויוגה לילדים, מתרגלת יוגה למעלה מ- 20 שנים, בוגרת קורס מורים בכירים לויג'נאנה יוגה אצל אורית סן-גופטה, בעלת תואר MA במחקר תרבות הילד והנוער מאוניברסיטת תל-אביב, מלמדת זה יותר מ-15 שנים יוגה לילדים ומכשירה מורים ליוגה לילדים משנת 2012.

אחריות המקצועית  – אורית סן גופטה

מורות נוספות: אילה קיפר כרמי, כרמית שגב, יעל עידן

היקף הקורס 160 ש"א (מתוכן 20 שעות סטאז')         יום ד'   09:30–14:30

מועד פתיחת הקורס: סוף נובמבר 2019    מועד סיום:  יוני 2010

מקום: המכללה האקדמית, מכון וינגייט, נתניה  

אם אתם אוהבים יוגה, מבינים את חשיבותה ויתרונותיה הרבים, שואפים לעסוק בהוראת יוגה לילדים,  ומאמינים שבכוחה של היוגה להביא לשנוי דרך הילדים, קורס זה בשבילכם.

למה יוגה לילדים? בעשורים האחרונים מצאו לנכון מבוגרים שזיהו ביוגה איכויות של בריאות לגוף ונפש להעניק אותה גם לילדים, על מנת שיהיו בריאים, מאוזנים ומאושרים בהווה ובעתיד. תרגול יוגה עם ילדים נעשה במקום שבו טבעי להם להיות: תנועה, משחקי תנועה, משחקי ריכוז ושקט, סיפורים ושירים, עבודה עם דמיון ויצירתיות – כל זה בדרך של עידוד סקרנות, חקירה ויצירתיות.

הרציונל בבסיסו של קורס זה רואה בילדות תקופה חשובה בהתפתחות האדם, ושיש לחוותה במלואה. לפי התפיסה היוגית, בכל אדם טמון הפוטנציאל המלא להיות מי שהוא, על ייחודו. המורה ליוגה יוצר מרחב שמאפשר לילד להכיר את עצמו ואת ייחודו וכן את חבריו ממקום סובלני ומתוך כבוד לעצמי ולאחר.

מה נלמד בקורס? תרגול ואימון תנוחות יוגה בהתאמה לילדים, ידע והבנה בהתפתחות הילד וגופו, פיתוח יכולת מתודולוגית לבניית מערכי שיעור ותהליך שנתי, הכרת טכניקות של נשימה, ריכוז, קשב, משחקי יוגה, משחקי הרפיה, דמיון וסיפור, שימוש במוזיקה ובאביזרים, אקרויוגה, אימון המנחה, קריאה בטקסטים ופילוסופיה ויישומם בשיעורים עם ילדים, אתיקה, ניתוחי מקרה ותחומי העשרה מיוחדים כמו יוגה תרפיה, יצירת מנדלה ושילוב יוגה וחינוך מיוחד.

הקורס מדגיש טיפוח יכולות אישיות כמו מנהיגות, יצירתיות וחקירה אישית.

תנאי קבלה: הקורס מיועד לאוהבי ילדים ויוגה, בעלי תעודת מורה/מדריך מוסמך ליוגה (200 שעות לפחות), לבעלי תעודת הוראה – BA עדיפות לעוסקים במקצועות שעוסקים בפעילות גופנית עם ילדים כמו חינוך גופני, בוגרי האקדמיה למחול או חינוך מיוחד שלהם התנסות ביוגה במשך שנתיים לפחות. נכונות ללימוד מעמיק הדורש אימון אישי, וראיון קבלה עם אסנת ישראלי.

לשאלות וייעוץ פנו לאסנת : 052-3406643   osnatis2007@gmail.com

מספר המשתתפים מוגבל ל-20.

תעודה: למי שיעמוד בדרישות הקורס תוענק תעודה "מורה ליוגה לילדים" מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. דרישות הקורס עומדות בדרישות של ארגון מורי היוגה בישראל (גם באירופה ובארה"ב).

?למה אצלנו במכללה האקדמית בוינגייט

המכללה האקדמית בוינגייט היא מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים במכללה מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה. הלימודים במכללה הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים וטקסים בעלי אופי חינוכי ולאומי הם חלק בלתי נפרד מחיי הקמפוס

מחיר הקורס 6500  +195 דמי רישום

להגשת מועמדות וקבלת עדכונים או לשאלות:

כתבו לאסנת ישראלי: (ווטסאפ)  0523406643 052-3406643

או למייל האישי: osnatis2007@gmail.com

או חייגו חינם *5009

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAעל עצמי, אסנת ישראלי, מרכזת הקורס:

גרה ומלמדת בתל אביב ובגואה לסירוגין. מכשירה מורים משנת 2012, והדרכתי עשרות תלמידים ב-10 קורסים בין השנים 2012 – 2017. סיימתי קורס מורים בכירים ליוגה (800 שעות) עם אורית סן-גופטה ב- 2005, ואני מלמדת יוגה משנת 2004. את הכשרת מדריכי יוגה לילדים מטעם מכללת רידמן ובהדרכתה של רונית אייזנברג סיימתי ב – 2003. אני בוגרת התכנית לתאר שני במחקר תרבות הילד והנוער באוני' תל-אביב,  ויוצרת (קלפי היוגה לילדים וספר) וכותבת לילדים בנושא יוגה.

אני מאמינה שילד זה דבר שלם שאת ייחודו יש לזהות ולטפח, היות ואני מושפעת מכתביהם של הוגים כמו רוסו, קורצ'ק ופסטלוצ'י. כמבוגרים וכמורים עלינו להוביל ולהנהיג את הילדים בגובה העינים, להדריך אותם לגלות ולהכיר את עצמם דרך חקירה, דרך התנסות  והקשבה לעצמם ולאחרים. הוראת 'יוגה-לילדים' היא, לפיכך, תחום ייחודי שמצד אחד משלב בין תרגול גופני שמחזק ומייצב את הגוף והנפש, ומצד שני מהווה מרחב להעצמה והתפתחות אישית של כל ילד וילד ומאירה את ייחודו.  אני שואפת להכשיר מורים ליוגה לילדים שמנהיגים ומובילים את הילדים בדרך היוגה, דרך של איזון והרמוניה עם עצמי והסובב אותי. ושעור היוגה הוא מרחב ביטוי ושיתוף פעולה יצירתי בין המבוגר לילד .

 צוות ההוראה כולל את המורות ליוגה המצויינות:

 יעל עידן – פסיכולוגיה התפתחותית, שילוב מויוגה בחינוך מיוחד

 כרמית שגב – מיינדפולנס וקשב לילדים ונוער

אילה כרמי קיפר- יוגה תרפיה, יוגה לקטנטנים

תוכלו לעקוב אחר פרסומים ותכנים הנוגעים לקורס בעמוד הפייסבוק: 'קורס להכשרת מורים  ליוגה לילדים  – המכללה האקדמית בוינגייט'

יאנוש קורצ'אק, בספרו "כיצד לאהוב ילדים"  כתב –

"היה כפי שהנך – חפש דרך בעצמך – הכר את עצמך, לפני שתרצה להכיר את הילדים. חשוב נא למה אתה מוכשר ואחר כך תבוא לתחום תחומים לזכויותיהם וחובותיהם של הילדים. קודם כל אתה בעצמך ילד ועליך לחנך ולהשכיל את עצמך" 

yogawheel_kidsyoga

        

מה אומרות בוגרות הקורס?

מדריכי יוגה לילדים

(אופיר רוטנשטרייך, 2016)

ttc2

מנדלה קורס מורים

 "להיות תלמיד וילד בעולם היוגה לילדים זו חוויה מלמדת ומהנה שבה אנו פוגשים את עצמנו ואת הילד שבתוכנו. קורס המורים היה חוייה משנת חיים שטמון בה אושר רב וסיפוק עצום. ללמד יוגה-לילדים זה לעסוק באופן ממשי ומעשי במקצוע שהוא בעל ערך רב, מעשי, מרתק ויצירתי.הקורס היווה עבורי דלת כניסה לתחום מרתק ובעל ערך רב". (ורד צ'צקס,  2013)

 "תהליך הלימוד שם דגש על רכישת טכניקות מסורתיות מצד אחד  וחדשניות מצד שני, שרואות בחווית הילדות משהו נפלא ועוצמתי שיש לשמרו. למדנו כלים טכניקות ומתודולוגיות לשיפור יכולות גופניות, חברתיות, מנטליות ורגשיות של עצמנו ושל ילדים.  תהליך ההכשרה שמעבירה אסנת נעשה ברוח היוגה: מעודד סקרנות וחקירה, עצמאות מחשבתית, גמישות ויצירתיות. (סיגל אשד,2012)

 אחרי הקורס, איך ממשיכים?

YOGA4KIDS

חניכה אישית הוא תהליך המיועד לבוגרי קורס מורים ליוגה לילדים. הוראת יוגה לילדים הינה משימה הדורשת שילוב בין יצירתיות למקצועיות, ודורשת מאיתנו המורים לעסוק גם בחינוך ומשמעת, ועל המורה לעבוד גם מול הורים, גננות, מנהלים, מורים, ולפעמים יש תחושה של בדידות בכל המערכת הזאת, שהיא מאוד אינטנסיבית. אני מכירה את המקום הזה, הוא באמת יכול להיות מאתגר מאוד, ולפעמים שיחה והקשבה של מישהו שמבין יקדם אתכם צעד אחד גדול קדימה. בשביל                                                                                    זה אני פה… 🙂  

למי מתאים המנטורינג?

אם אתה חדשה בהוראה וזקוקה ליד מכוונת

אם אתה חש/ה שהינך במבוי סתום.

אם שמת לב כי ההוראה שלך כבר לא מספקת ועננה כבעבר

אם את מרגישה שחסרים לך רעיונות ליצירת מערכי שיעור

אם הנך חש/ה תקועה או לבד מול "המערכת"

ואם הנך רוצה, פשוט רוצה להבין לעומק את מהות העבודה עם הילדים כחלק מתהליך עבודה הפנימית שלך, ותרגול היוגה

כתבו לי ווטסאפ  052-3406643  או  כתבו לי info@yoga4kids.co.il

עלות מפגש 300 ש"ח+ מעמ, הנחה של 10% או למי שרוצה 3 מפגשים לפחות.

yogaforkids_craft

להתראות,

אסנת

בתמונה: אבגיל אילני, תלמידתי המסורה