מי אנחנו? צוות המורות המלמדות בקורס מורים ליוגה לילדים מטעם המכללה האקדמית בוינגייט: 

אסנת ישראלי – ניהול מקצועי ומורה ראשית

osnatis10

מתרגלת יוגה ומדיטציה משנת 1998. ב 2005 סיימה קורס מורים בכירים לויג'ננה יוגה עם אורית סן גופטה במכללה האקדמית בוינגייט, וב- 2003 סיימה קורס מורים ליוגה לילדים עם רונית אייזנברג במכללת רידמן. לאסנת תואר MA במחקר תרבות הילד והנוער מאוניברסיטת תל אביב. 

מלמדת יוגה לילדים נוער ומבוגרים משנת 2003, יוצרת קלפי היוגה לילדים (2004)  ומחברת הספר 'יוגה לילדים סיפורים ותרגילים' (2008). החל משנת 2012 הכשירה עשרות מורים ליוגה לילדים במסגרת 10 קורסים ל'יוגה דהרמה לילדים' יחד עם ענת צחור מנהלת יוגה סטודיו. אסנת גרה ומלמדת יוגה לילדים ומבוגרים בגואה ובתל אביב לסירוגין.

אומרת אסנת: "המורה והתלמיד יוצרים מרחב, שבו הילד ירגיש בטוח להכיר את גופו, לבטא את עצמו ולהכיר את ייחודו בעולם. ניסיון של 15 שנים של הוראת יוגה בבתי ספר, בגנים ובמסגרות פרטיות,  בנו אצלי את הגישה  שילד הוא דבר שלם ומושלם, על המבוגר לעודד אותו להכיר את עצמו ואת המיטב שבו, ולא ליצור בו תסכול הנובע מרצון להשיג את מה שהתוו עבורו אחרים, שאילו בדרך כלל המבוגרים המחנכים ההורים והקרובים. תמצית היוגה לילדים בעיני, זו תמצית השימחה שבמפגש עם עצמי, עם הגוף והנפש מתוך טיפוח גישה של שביעות הרצון, זהו האושר שלנו."

carmitnewכרמית שגב –  קשב והמיינדפולס בעבודה עם ילדים ונוער

מתרגלת, מלמדת ולומדת יוגה, דהרמה ומדיטציה משנת 1997. סיימה קורס מורים בכירים לויג'נאנה יוגה עם אורית סן גופטה בשנת 2001.

כרמית מוסמכת להוראת  מיינדפולנס בגישת MBSR  במכון מודע למיינדפולנס, הבינתחומי הרצליה, ובוגרת התכנית ״שפת הקשב״ לטיפוח מיומנויות קשב עם שימי לוי, היא מנחה קבוצות מיינדפולנס לילדים, נוער ומבוגרים, ומלמדת השתלמויות מיינדפולנס ליישום מיומנויות הקשב בתהליכי הוראה ולמידה למורות, יועצות ומנהלות בבתי ספר ברחבי הארץ.

כרמית בת 46, עובדת סוציאלית (תואר ראשון בעבודה סוציאלית, מבית ספר לעבודה סוציאלית ע"ש בוב שאפל, אוניברסיטת תל אביב) גרה במושב בית יצחק, נשואה ואמא לשני מתבגרים, תומר ונטע.

כרמית מאמינה שתרגול מיינדפולנס מאפשר לילדים ללמוד שפה להקשיב דרך הגוף, להתיידד עם מקומות פנימיים ועמוקים. לדעתה מטרת התרגול עם ילדים היא יצירת מרחב בטוח, בו הילד יכול לנשום ולהכיר את עצמו, את העוצמות ואת הכוחות הטמונים בו מעבר לקשיים ולפחד.

 

yaelidanיעל עידן – הוראת היוגה לילדים בחינוך המיוחד 

מתרגלת יוגה משנת 2002, מורה מוסמכת לאיינגאר יוגה מטעם עמותת איינגאר, וארגון מורי היוגה בישראל. לומדת אצל בכירי המורים בארץ , ובחו"ל במרכז לאיינגאר יוגה בפונה שבהודו.

ליעל תואר שני בחינוך מיוחד 'מכללת לוינסקי' לחינוך ואת עבודות המחקר שלה עשתה בנושא יוגה בחינוך המיוחד, יוגה וptsd. מאסטר ברייקי הוראה וטיפול ודמיון מודרך.

משנת 2010 מלמדת יעל יוגה במסגרות השונות, גני ילדים\פנימייה\בתי ספר ומרכזי שיקום ועבדה עם מגוון סוגי האוכלוסייה: הפרעות התנהגות\נוער בסיכון\ ASD\ ADHD\PTSD עיכוב התפתחות ועוד. יעל פיתחה גישה ייחודית להוראת יוגה בחינוך המיוחד ושילובה במערכת החינוך, פרי ניסיונה הרב בשטח.

יעל: "אני מאמינה, שתרגול יוגה בקרב ילדים מהווה את הבסיס האיתן, את שורשי העץ אשר עתיד לצמוח ולהניב פירות. מגיע לכל ילד לקבל את המתנות שמעניקה היוגה, אילו הם כלים משמעותיים הבאים לידי ביטוי ברבדים שונים של הילד: פיזי, קוגניטיבי, חברתי, מנטלי והתנהגותי. לפיכך, היוגה מתאימה לכל שכבות הגיל בחינוך הרגיל והן בחינוך המיוחד. תרגול היוגה מתאים לכל ילד באשר הוא, כאשר ישנה קורלציה בין אופי התרגול ותכניו לבין צרכיו האישיים של הילד."  

ayalakiperאילה קיפר כרמי –  הוראת יוגה לקטנטנים, יוגה תרפיה ועבודה במגע

מתרגלת יוגה משנת 2000, ומעל לעשור היא מורה מוסמכת ליוגה (מכללת רידמן וארגון מורי היוגה) ולמעלה מ 12 שנים מלמדת יוגה לילדים. מטפלת ריגשית (גוף נפש), יועצת לאורח חיים בריא, רפלקסולוגית ומנחת קבוצות. נשואה ליאיר ואמא לאביגיל ואליה משה.

מוסמכת קורס יוגה לילדים של נתי שטיינר ורונית איזנברג במכללת רידמן. בוגרת קורס תנועה לגיל הרך בהנחיית סמדר כרמון במכללת וינגט. בוגרת השתלמויות בנושא מוזיקה ויוגה, yogadance, ועוד…

מלמדת יוגה בגני ילדים, צהרונים, בתי ספר וחוגים אחר הצהריים.

מעבירה חוגים וסדנאות להורים וילדים המשלבים יוגה,תנועה,מגע וכלים מעולם הטיפול הרגשי.

מפתחת מערכי שיעור ותוכניות שנתיות בנושא יוגה לגננות ומורות.

איילה: "אני מאמינה שהילדים נולדו לחופש ולבחירה. ככל שנחזק את העצמיות והעצמאות שלהם, נוכל לראות ילדים שמחים ורגועים יותר. בשיעורי היוגה והמגע לילדים אני מרגישה שניתנה לי זכות גדולה ללמד את הילדים כיצד להתחבר לגוף שלהם,  לנשימה וללב, וככה לעזור להם להגיע פנימה אל עצמם. לכל ילד אור מיוחד משלו – אנחנו רק צריכים לעזור לו לגלות את האור שלו ולתת לו לפרוח – שיעורי יוגה עם ילדים מאפשרים לנו המורים לעשות זאת"

מועד הקורס הבא: 13 מרץ 2019 – 17 יולי 2019 לפרטים נוספים לחצו כאן: קורס מורים ליוגה לילדים

לשאלות ופרטים נוספים כתבו לאסנת ישראלי: ווטסאפ 052-3406643  osnatis20072gmail.com

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו כדי להשאר מעודכנים:

לדף  https://www.facebook.com/Yoga4kidsTTC/

FaceBook

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובה אחת על הפוסט “.

  1. אני מורה ללקויי שמיעה במשרד החינוך. האם ניתן ללמוד יוגה לילדים ההשתלמות של המורים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *