האם אנחנו מכינים בתבונה את ילדינו לעתיד?

"ילדינו יזדקקו לחוסן נפשי, להתמודד עם כישלון, לנסות שוב ושוב בלי להתייאש, ולהיות מסוגלים להרים ראש ולא לוותר. לכן כשאנו אומרים להם "למה להתאמץ, מה ייצא לך מזה", או "איזה גאון של אבא, הצלחת בבחינה בלי להתכונן", וגם "עזוב, הבחינה לא חשובה, מה המורה הזאת כבר מבינה" – אנחנו פוגעים בהם פגיעה אנושה".

"לילדים שלנו עתיד קודר", כך מתריע אלי הורביץ במאמר בדה מרקר שפורסם ב 5 לפברואר 2014.

כך הוא אומר: "לילדים שלנו מצפה עתיד אפור. הם יתקשו לקנות דירה, יתאמצו לגמור את החודש, יתמרנו בין עבודה למשפחה,ולבסוף ייצאו לפנסיה ארוכה של דלות.קשה לעכל את זה, כי נוח להדחיק ולקוות שאיכשהו הכל יסתדר. אבל אם נעצום עיניים נחטא לתפקידנו כהורים. אנחנו חייבים להתעורר ולצייד את ילדינו בכלים שיסייעו להם לצלוח את דרך החתחתים שבפניהם…"

 אז מה עושים?

יוגה היא טכניקה עתיקה להעצמת היכולות האישיות, ששרדה 2000 שנה משום שאינה דת והיא יודעת להתאים עצמה לטבע האדם, לחברה ולסביבה שבה היא נמצאת.

דרך תרגול יוגה עם ילדים (בשעור או בבית)  , המטרה שלנו היא להעניק לילדים כלים ומיומנויות שילוו אותם בכל תחום בחייהם. 

ילדים לומדים דרך חיקוי לכן חשוב להוות להם דוגמה וגם  את מורים הטובים ביותר וסביבה תומכת כדי שיגדלו לחיים מאושרים, בריאים ומלאי חיוניות. 

השאיפה שלי בשעורי היוגה ללמד את הילדים, לאו דווקא להיות טוב יותר מאחרים, אלא, להכיר את עצמי טוב יותר, להיות רגישים לעצמנו ולסביבה ולשפר את הכישורים האישיים שלו ואת הבטחון בעצמי.

SAMSUNG

יוגה היא יותר מפעילות גופנית בריאה לגוף, היא גם דרך חיים ואנו יכולים להשתמש במיומנויות היוגה בתחומים אחרים בחיים שלנו. לדוגמה לפני מבחן או החלטה חשובה נשתמש במיומנות של להרגע, להתמקד, להתרכז ולהקשיב לעצמנו. בקשרים שלנו עם חברים או בני משפחה נתרגל סבלנות, כבוד ובטחון בקשר, לב פתוח ולא שופט, שמבין ומקבל את השונה והאחר מאיתנו.

הדרישות הגופניות של היוגה מלמדות אותנו להתגבר על מכשולים קשיים רבים. אנו לומדים לשלב בין תנועות שדורשות ריכוז נחישות ועידון. נוכל להשתמש בהן בכל תחומי החיים. 

יוגה היא גם פתוח הנפש ודרכי חשיבה גמישות חזקות ופתוחות עם הרבה תשומת לב. נשים לב למחשבות ולרגשות שלנו. אם מתרוצצות לנו בראש הרבה מחשבות חסרות ערך נלמד לעצור אותן ולהחליף אותן באחרות, שייטיבו עימנו יותר. 

SAMSUNG

כדאי להקדים ולהעניק לילדים את יתרונות היוגה מגיל צעיר. ילדים מתחברים בקלות לתרגילי היוגה. נוח להם להיות בשעורי יוגה. משום שתרגול יוגה אינו תחרותי, נוכל לפתח גישה סובלנית ונאמנה לעצמנו.

ההתמדה וההתמודדות עם האתגר והקושי הכרוך בתרגילי היוגה, מלמדים אותנו איך להתמודד עם מכשולים פנימיים וחיצוניים, ולטפח התמדה, נחישות, בטחון עצמי, אומץ וסבלנות. 

אילו הן פירות תרגול היוגה ויתרונותיו. תכונות חשובות אילו הן כלים להתמודד איתם כל החיים. 

 yoga 4 kids

לחצו על הקישור למאמר של אלי הורביץ שהתפרסם בדה-מרקר ב5.2.14

לילדים שלנו צפוי עתיד קודר

 

parpar ועוד מילה לפני סיום, אתם ההורים, תרגלו יוגה בעצמכם, והתמידו.

הרי החיים של הילדים שלכם תלויי רבות במי שאתם, בדרכי התנהגות

 ודרכי התמודדות שלכם. הם מושפעים מכם,  ולומדים דרך התבוננות וחיקוי, עד כמה אתם משקיעים בעצמכם, בהתפתחות האישית – גופנית ורוחנית.

תרגלו יוגה ביחד, כך תוכלו להעמיק את הקשר והאמון  בינכם. לתת אהבה אינסופית, הערכה, בטחון עצמי  דרך חיבוק ומגע. 

 

אנחנו אופטימים! אם תרצו להתחיל לתרגל יוגה בבית תמיד תוכלו לרכוש את קלפי היוגה. לחצו כאן

מזמינה אתכם לתרגל יוגה יחד איתי. לפרטים נוספים התקשרו אלי 0523406643  או לחצו כאן.

התמונה מתוך קלפי 'יוגה בזוגות'

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *