תנוחת הצפרדע – והסיפור על מלך הצפרדעים והפתן האכזר והזקן

תנוחת הצפרדע 

Frog poseמה לעשות?  להעביר את משקל הגוף לכפות הידיים להרים עקבים ולקפוץ קדימה. להניח את כפות הרגלים לצידי הרגלים, הברכיים כפופות.  דרגת קושי גבוהה: לחבר את העקבים זה לזה, להרים את הידיים למעלה ולחבר אותן מעל הראש. אפשר גם לנתר למעלה או קדימה כמו צפרדע.

לא לעשות: מי שמתקשה לעמוד בשיווי משקל על קצות האצבעות יכול לעמוד כשכפות הרגליים שטוחות על הרצפה.

                                                                            תרומת התנוחה

משפרת את היציבה ואת שיווי המשקל, משפרת את גמישות הברכיים, מחזקת את כפות הרגליים והקרסוליים.

המשל על הפתן  הזקן ומלך הצפרדעים

ספר יספרו על פתן אדיר שהזדקן ונחלש מאוד, עיניו כהו מלראות ואוזניו כבדו מלשמוע, לא נשאר לו כוח לצוד ציד והוא הלך  ורזה מיום ליום. רק חרקים קטנים ותולעים יכול היה  להשיג. במאמץ רב זחל על גחונו עד מעיין מים, משכנן של צפרדעים רבות, לשם נהג להגיע כשהיה צעיר וחזק.

השתטח שם הפתן והיה מריר ועייף. ראתה אותו צפרדע אחת קטנה ושאלה:" מה קרה לך פתן אדיר שאתה כל כך עצוב? הפתן ענה "איך לא אהיה עצוב ומיואש? כל ימי אכלתי להנאתי צפרדעים ועתה, קרה לי אסון, אני עיוור ולא אוכל לצוד אפילו לא אחת".

מהרה וקיפצה הצפרדע אל מלך הצפרדעים ובישרה לו את אשר שמעה מפי הפתן. הלך מלך הצפרדעים הפתן "ספר לי, מה קרה?". "זה היה לפני כמה ימים, לפנות ערב" סיפר הפתן "ניסיתי לצוד צפרדע, היא התחמקה וברחה לבית הנזיר, כשהשגתי ונשכתי אותה כבר היה לגמרי חשוך. אבל זו לא הייתה הצפרדע, בטעות נשכתי את אצבעו הקטנה של בן הנזיר.

נמלטתי על נפשי אך הנזיר רדף אחרי וקלל אותי קללה נמרצת: "בגלל שפגעת בבני הקטן שלא עשה לך דבר רע, אלוהים יסיר ממך את כוחך וישפילך. מהיום תשמש כלי רכב למלך הצפרדעים. תהיה קרוב לצפרדעים אך לא תוכל לצוד אותן, רק את אילו שייתן  לך מלך הצפרדעים תאכל. לכן באתי אליך אדוני המלך".

"כבוד גדול נפל בחלקי" חשב מלך הצפרדעים והסכים כי האמין לדברי הפתן הרשע, עלה על גבו של הפתן כשליבו מלא בגאווה . אמר לו הפתן: "מלך רחום וטוב, מעתה אין לי זמן לצוד כי עובד אני אצלך, עכשיו אמור בבקשה לעבדיך להביא לי מדי יום טרף כדי שאהיה שבע וחזק כך יהיה בכוחי לשרתך בנאמנות". הסכים המלך הגאה וציווה להביא מדי יום לפתן שתי צפרדעים לאכילה.

מאז לא ידע הפתן הרשע הזקן רעב. השפלתו בפני אויבו מלך הצפרדעים הביאה לו רק טוב והוא חי עוד הרבה ימים שקטים ושבעים.

כך סיפר הפילוסוף בידבה למלך דבשלים והוסיף: "קל יותר להפוך אויב לידיד בדיבור רך ובקומה שפופה מאשר לאבד אותו בהרמת אף ובעורף קשה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *