יוגה לחודש תשרי: תנוחת החסידה והסיפור על הצב והחסידות.

שנה חדשה בפתח, והיא מביאה עימה הרבה חגים. זהו זמן טוב להאט את הקצב ולהביט סביב על כל מה שקורה, לראות איך הטבע משתנה. בזמן של שינויים חשוב לשמור על יציבות פנימית. תנוחת החסידה משפרת את היציבות את הריכוז, ומחזקת את כפות הרגליים והרגליים.

תנוחת החסידה

מה לעשות?

  • עמדו בתנוחות ההר והרגישו יציבים.
  • העבירו משקל לרגל אחת וכופפו את הברך.
  • החזיקו את 2 כפות הידיים יחד ב'נמסטה'.
  •  חזרו לתנוחת ההר ועשו צד שני.

מה לא לעשות? לא להתנועע מצד לצד 

 

הסיפור על הצב, החסידות ועל עצה טובה

פעם… ליד אגם רחוק היה כר דשא רחב וירוק. שם גר לו צב אחד שהתיידד עם שתי חסידות ענוגות. יחד בילו בשמחה את ימי הקיץ החמים, פטפטו ארוכות טבלו ורחצו במימי האגם הנעימים. בסוף הקיץ לאחר שהאגם כמעט והתייבש והימים הלכו התקצרו והתקררו.

החליטו החסידות לעוף למקום חדש. הן באו אל הצב להיפרד ממנו לשלום, ואמרו:"להתראות חבר, אנחנו עפות לאגם אחר, שם בארץ רחוקה וחמה נבלה את ימי החורף. כמעט ואין מים באגם, הדשא יבש ודוקר ולנו נהיה חשוך וקר. נשוב בשנה הבאה".

הצב התעצב מאוד ואמר: "זה שהאגם כמעט יבש זה רע גם בשבילי. כמו שספינה צריכה את המים כדי לעמוד יציבה- ככה גם אני. אבל אני כזה איטי ומעולם לא העזתי ללכת לשום מקום, קחו אותי איתכן, וחייתי יחד איתכן במקום שתבחרו".החסידות הסכימו מיד והנהנו במקורן.

 "אבל בעצם אני בכלל לא יודע לעוף" אמר הצב בדאגה. אמרו החסידות:"יש לנו רעיון נפלא: ניקח מקל עץ בפינו, כל אחת תאחז בקצה אחר של המקל, ואתה תאחז את המקל באמצע, וככה נעוף יחד עד שנגיע למקום החדש. אך היזהר, אל תתפתה לפתוח את הפה גם אם תשמע שהאנשים שעל האדמה נדהמים ומופתעים". שמע הצב את דברי החסידות והסכים. "אני לא טיפש, כל עוד אני באוויר אתאפק ואשתוק".

עזבו השלושה  את האגם, ושעות ארוכות עפו מעל שדות צהובים וירוקים ומעל הרים מושלגים ונהרות מתפתלים, הנוף היה מדהים אבל הצב התאפק ושתק.

עד שהגיעו מעל לעיר גדולה שם עמדו האנשים והתפלאו מן המחזה שנגלה להם באוויר: הם נופפו בידיהם וקראו בקול: "הנה שתי חסידות נושאות בפיהן מקל וצב ושלושתם עפים יחדיו בשמיים".

הצב התרגש מאוד ושמח ושכח את עצת החסידות: "הוי אילו אנשים חביבים אתם" פתח את פיו לומר דברים אלה, אך מיד נשמט המקל והצב נפל אל האדמה והתרסק.

מסקנה: מי שאינו ששומע לעצה טובה  יקרה לו כמקרה הצב שלא שמע בעצת החסידות.

מקור לסיפור: ממשלי הפנצ'טנטרה העתיקים

צילום – אלדד רפאלי

איור – רועי שנער

מדגימה – רומי 

2 תגובות על הפוסט “יוגה לחודש תשרי: תנוחת החסידה והסיפור על הצב והחסידות.

  1. פינגבאק: רעיונות למשחקי יוגה, שיעזרו לכם לבלות בבית ביחד בכיף (ובלי לשבור תוכנית חסכון ) | יוגה לילדיםיוגה לילדים

  2. פינגבאק: משחקי יוגה לילדים, שיעזרו לכם לבלות בבית בכיף.יוגה לילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *