בבית או בחוץ? היכן עדיף לתרגל

תרגילי היוגה נולדו מתוך התבוננות בטבע, חי צומח דומם. היוגים הראשונים חיו בטבע, ביערות, במערות בכפרים שקטים, טבעי שנשאף לתרגל בחוץ.

ישראל, היא מדינה שמבורכת במזג אויר נפלא. יש לנו הרבה אור, שמש, ושמיים כחולים. רוב השנה נעים להיות בטבע. בפארק, בהרים, בחוף הים או במדבר. תרגול יוגה בטבע מרומם מאוד את מצב הרוח ומעניק לנו תחושה נפלאה ומיוחדת של חיבור לטבע. 

יוגה לילדים

תנוחת המשולש

תארו לעצמכם לעשות 'עץ' יחד עם עצים אמיתיים?

להתבונן בהר שניצב מולנו ולהרגיש בגוף את תחושת היציבות והעוצמה. להרפות לתוך האדמה שמחבקת אותנו בחמימות, להביט אל תכלת השמיים המרגיע, לחייך אל הכוכבים שקורצים לנו בלילה, להקשיב לרחש הגלים…

זו אכן חוויה מרוממת מעוררת השראה ומאוד מרגיעה.

יחד עם זאת יש הרבה גירויים. רוח חזקה מדי, גרגירי חול מגרדים, שמש ישירה ומסנוורת, נביחות של כלבים, זבובים עוקצים, ורעש של מנועי מכוניות ומטוסים. כל אלה מפריעים לריכוז של הילדים, שדעתם מוסחת בקלות וקשה לאסוף אותה.

תנוחת הארבה

תנוחת הארבה

לכן אני ממליצה, שאם מתרגלים באופן קבוע כדאי לעשות זאת בפנים. חשוב שהחדר יהיה נקי, שקט ומאוורר, והתאורה טבעית. כדאי שיהיו בו מעט רהיטים, מכשירים או אביזרים כדי שהמרחב לתרגול יהיה בטוח.

בימי הקיץ החמים אנחנו מזיעים. זיעה זה דבר טבעי ובריא כך הגוף מנקה את עצמו מרעלים. היוגים מתייחסים לזיעת הגוף שנוצרת בהלך התרגול כאל נקטר, שלא כדאי לנגב אלא לתת לה להיספג בחזרה בעור. חשוב מאוד! לא לתרגל עם מזגן. המזגן מקרר את שרירי הגוף ופוגם ביכולת התנועה ובכושר של הגוף לקרר את עצמו. אפשר לתרגל עם מאוורר שקט.

ניסיתם פעם יוגה במים? כיף לתרגל יוגה בבריכה או בים. הגוף נהיה קל ומאפשר לנו לעשות תנוחות שקשה לנו איתן. נוכל להקשיב לגוף מבלי שנצטרך לשאת את משקלו. נסו למשל לעשות עמידת ידיים בתוך המים… זה ממש כיף, נכון שאי אפשר לנשום עמוק ובחופשיות אבל למי אכפת?

איפה אתם אוהבים לתרגל יוגה? מה המקום הכי מיוחד שתרגלתם בו יוגה? כתבו אלי ושתפו אותי. info@yoga4kids.co.il

מדגים: אלון בנוטאיץ' | צילמה – דפנה טליתמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *