תרגול יוגה עם ילדים, נותן מענה לצורך הטבעי של ילדים להיות בתנועה, יחד עם הצורך להיות בשקט עם עצמם. ילדים זקוקים מאוד למקום ומרחב שבו ירגישו בטוחים  להרפות, להירגע, להקשיב לעצמם, לתחושותיהם, מחשבותיהם ורגשותיהם.  תרגול עם ילדים מבוסס על עקרונות של נשימה תנועה ויציבה מעולם היוגה, בשילוב עקרונות של תשומת לב והקשבה. יחד, מורה ותלמיד יוצרים מרחב, שבו הילד ירגיש בטוח לבטא את עצמו ולהכיר את ייחודו בעולם. כך לימד אותי ניסיון של שנים רבות של הוראת יוגה בבתי ספר, בגנים ובמסגרת פרטית. 

אני באה מתוך גישה  שילד הוא דבר שלם ומושלם ועל המבוגר לעודד אותו להכיר את עצמו ואת המיטב שבו, ולא ליצור בו תסכול הנובע מרצון להשיג את מה שהתוו עבורו אחרים, שאילו בדרך כלל המבוגרים המחנכים ההורים והקרובים. וזהוי תמצית היוגה לילדים בעיני, זו תמצית השימחה, שביעות הרצון והאושר שלנו.

איפה אני מלמדת? 

החל מספטמבר 2018 אני אלמד יוגה לילדים, בדרום גואה שבהודו , ואתם מוזמנים להצטרף. 

בתי הספר בהם אלמד בהם מיועדים לילדי הקהילה הזרה בגואה: אירופאים אמריקאים אוסטרלים וישראלים. אשמח לפגוש אתכם שם. ואילו הם:

http://www.riverhouseacademy.com בית הספר  הבריטי

https://www.blueskyhigh.love  בית הספר האלטנרטיבי: Adventure School

yogawheel_kidsyoga

מה מייחד את שיעורי היוגה משעורי תנועה אחרים? 

בשיעורי יוגה יש אינטימיות ויחס אישי, שמאפשרים ביטוי אישי של כל ילד, תחושה של בטחון, חברות, שיתוף פעולה ותמיכה בין הילדים. הם מועברים בצורה דינמית וחוויתית. דרך משחקים, מוזיקה, דימיון מודרך, יצירת מנדלות בציור ובתנועה, עבודה במגע, ותרגילי ריכוז הקשבה ותשומת לב. הילדים מקבלים כלים להרגע ולומדים להיות עם עצמם בשקט ולהנות מזה.

מחקרים שנעשו לאחרונה בבארה"ב ובאנגליה בקרב ילדי בית ספר מראים ששילוב בין תשומת-לב לתנועה הוא פורה ותורם משמעותית להתמודדות חיובית של ילדים עם הקשיים והאתגרים של חייהם.

העבודה במסגרת קבועה במהלך שנת הלימודים בבית הספר או בגן, מאפשרת לעשות תהליך משמעותי ביכולת הגופנית של הילדים, וביכולת הריכוז וההקשבה שלהם.

מאיזה גיל אפשר להתחיל?

אפשר להתחיל לתרגל יוגה עם ילדים מגיל 3 ומעלה.

יוגה לילדים

אם יש לכם שאלות מוזמנים לפנות אלי, לאסנת. 

ואם עדיין לא נרשמתם לקבל במתנה את המדריך 'יוגה לילדים ולהורים' לחצו כאן ותצטרפו אלינו למועדון 'כוכבי יוגה צעירים'! 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>