תרגול יוגה לילדים, נותן מענה לצורך הטבעי של ילדים להיות בתנועה, יחד עם הצורך להיות בשקט עם עצמם. ילדים זקוקים מאוד למקום ומרחב שבו ירגישו בטוחים  להרפות, להירגע, להקשיב לעצמם, לתחושותיהם, מחשבותיהם ורגשותיהם.  מרחב משותף שבו הילד ירגיש בטוח לבטא את עצמו ולהכיר את ייחודו בעולם. גישה זו מבוססת על ניסיונה הרב אסנת, שלימדה בבתי ספר, בגנים ובמסגרת פרטית, ומבוסס על עקרונות של נשימה תנועה ויציבה מעולם היוגה, בשילוב עקרונות של תשומת לב והקשבה. 

אומרת אסנת :"אני באה מתוך גישה  שילד הוא דבר שלם ומושלם ועל המבוגר לעודד אותו להכיר את עצמו ואת המיטב שבו, ולא ליצור בו תסכול הנובע מרצון להשיג את מה שהתוו עבורו אחרים, שאילו בדרך כלל המבוגרים המחנכים. וזהוי תמצית היוגה לילדים בעיני, זו תמצית השימחה, שביעות הרצון והאושר." 

שיעורי יוגה   לילדים ונוער עם אסנת ישראלי  

תשע"ז  במרכז תל אביב

yogawheel_kidsyoga

יום שני        :  16:30  - 17:15  גילאי גן 5-6

יום חמישי    :  17:00 – 17:45  גילאי ביהס  6-9

יום רביעי    :  17:30 – 18:15  נוער צעיר  גילאי 10-13

שיעורי יוגה לילדים בגני ילדים ובתי ספר עם אסנת ישראלי  

בשיעורי יוגה יש אינטימיות ויחס אישי, שמאפשרים ביטוי אישי של כל ילד, תחושה של בטחון, חברות, שיתוף פעולה ותמיכה בין הילדים. הם מועברים בצורה דינמית וחוויתית. דרך משחקים, מוזיקה, דימיון מודרך, יצירת מנדלות בציור ובתנועה, עבודה במגע, ותרגילי ריכוז הקשבה ותשומת לב. מחקרים שנעשו לאחרונה בבארה"ב ובאנגליה בקרב ילדי בית ספר מראים ששילוב בין תשומת-לב לתנועה הוא פורה ותורם משמעותית להתמודדות חיובית של ילדים עם הקשיים והאתגרים של חייהם.

העבודה במסגרת קבועה במהלך שנת הלימודים בבית הספר או בגן, מאפשרת לעשות תהליך משמעותי ביכולת הגופנית של הילדים, וביכולת הריכוז וההקשבה שלהם. אפשר להתחיל לתרגל יוגה עם ילדים מגיל 3 ומעלה.

יוגה לילדים

אם יש לכם שאלות מוזמנים לפנות אלי, לאסנת. 

ואם עדיין לא נרשמתם לקבל במתנה את המדריך 'יוגה לילדים ולהורים' לחצו כאן ותצטרפו אלינו למועדון 'כוכבי יוגה צעירים'! 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>