wincol קורס מורים ליוגה לילדים  – בשיתוף 'המכללה האקדמית בוינגייט'

מרכזת ומנחה ראשית – אסנת ישראלי

ליווי והנחיה מקצועית  – אורית סן גופטה

מועד הקורס הבא : מרץ 2019. הקורס ייערך במכון וינגייט ובחיפה

 

בהוראתה של אורית סן גופטה הקורס שם לעצמו למטרה להאדיר את תחום הוראת היוגה לילדים

משך הקורס: 20 מפגשים. 160שעות אקדמיות.  יום בשבוע. 8 ש"א

למי מיועד הקורס?  למי שברשותו הסמכה של מורה ליוגה של לפחות 200 שעות, במקרים מיוחדים יתקבלו בעלי תואר BA לפחות בחינוך גופני, האקדמיה למחול, חינוך מיוחד שמתרגלים יוגה לפחות שנתיים בקביעות.

צוות הוראה נוסף:

יעל עידן – חינוך מיוחד | כרמית שגב – מיינדפולנס וקשב לילדים ונוער |  אילה קיפר – יוגה תרפיה

OLYMPUS DIGITAL CAMERAאם אתם אוהבים יוגה ומבינים את חשיבותה ויתרונותיה הרבים, אוהבים לעבוד עם ילדים ומאמינים שבכוחה של היוגה להביא לשנוי דרך הילדים, ושואפים להנהיג שנוי זה- הקורס הזה בדיוק בשבילכם.

הקורס עומד בדרישות המעודכנות של ארגון מורי היוגה בארץ ובעולם. הוא ייערך במתכונת של יום בשבוע, 8 ש"א בכל פעם.

הגישה שלי,  'לשחק, להנות,  להבין מבפנים',  מבוססת על ניסיון של  15 שנים  בהוראת יוגה ומיינדפולנס לילדים ונוער מגיל 3 ועד 18, שנים שבהם תרמתי משמעותית להתפתחותו של תחום  'יוגה-לילדים' בישראל. 

סיימתי קורס מורים בכירים ליוגה (800 שעות) עם אורית סן-גופטה ב- 2005, ואני מלמדת משנת 2004, את הכשרת מדריכי יוגה לילדים עם רונית אייזנברג ונתי שטיינר עשיתי ב2003. כמו כן, אני בוגרת התכנית לתאר שני במחקר תרבות הילד והנוער באוני' תל-אביב.  יוצרת (קלפי היוגה וספר) וכותבת לילדים בנושא היוגה.

אני מאמינה שילד זה דבר שלם שאת ייחודו יש לזהות ולטפח, היות ואני מושפעת מכתביהם של הוגים כמו רוסו, קורצ'ק ופסטלוצ'י. כמבוגרים וכמורים עלינו להוביל ולהנהיג את הילדים בגובה העינים, להדריך אותם לגלות ולהכיר את עצמם דרך חקירה, דרך התנסות  והקשבה לעצמם ולאחרים. הוראת 'יוגה-לילדים' היא, לפיכך, תחום ייחודי שמצד אחד משלב בין תרגול גופני שמחזק ומייצב את הגוף והנפש, ומצד שני מהווה מרחב להעצמה והתפתחות אישית של כל ילד וילד ומאירה את ייחודו.  אני שואפת להכשיר מורים ליוגה לילדים שמנהיגים ומובילים את הילדים בדרך היוגה, דרך של איזון והרמוניה עם עצמי והסובב אותי. ושעור היוגה הוא מרחב ביטוי ושיתוף פעולה יצירתי בין המבוגר לילד .

יאנוש קורצ'אק, בספרו "כיצד לאהוב ילדים"  כתב -

"היה כפי שהנך – חפש דרך בעצמך – הכר את עצמך, לפני שתרצה להכיר את הילדים. חשוב נא למה אתה מוכשר ואחר כך תבוא לתחום תחומים לזכויותיהם וחובותיהם של הילדים. קודם כל אתה בעצמך ילד ועליך לחנך ולהשכיל את עצמך" 

yogawheel_kidsyoga

הקורס יעניק לכם את הגישה הנכונה והנבונה לעבודה עם ילדים, תרכשו כלים להוראת יוגה וקשב לילדים, איתם תוכלו להתחיל ללמד מיד בהנאה ובביטחון. בנוסף תרכשו מיומנויות ומתודולוגיות לבניית שיעור ותהליך שנתי, עבודה במסגרות שונות, ימי כיף, ימי הולדת ועוד…              

להגשת מועמדות וקבלת עדכונים מלאו את פרטיכם כאן :כתבו ל: 

או כתבו לי:    info@yoga4kids.co.il  |  0523406643 (גם ווטסאפ)

 

מדריכי יוגה לילדיםלהיות תלמיד וילד בעולם היוגה לילדים זו חוויה מלמדת ומהנה שבה אנו פוגשים את עצמנו ואת הילד שבתוכנו. עבורי קורס מורים היה חוייה משנת חיים שטמון בה אושר רב וסיפוק עצום. ללמד יוגה-לילדים זה לעסוק באופן ממשי ומעשי במקצוע שהוא בעל ערך רב, מעשי, מרתק ויצירתי.

הקורס יהווה לכם דלת כניסה לתחום מרתק ובעל ערך רב, שהולך וצובר תאוצה ופופלאריות בישראל ובעולם המערבי. אם אתם מתרגלים יוגה, ועולמם של ילדים קוסם לכם, אתם אוהבים ללמוד דרך משחק, דימיון יצירתיות והרבה צחוק ושמחה, הצטרפו לעשרות בוגרי הקורסים שלנו, ותוכלו לעשות שינוי משמעותי ובעל ערך בעולם, בעולמם של אחרים ובעולמכם.

 

ttc2

מנדלה קורס מוריםהקורס הוא מקצועי ומעמיק, מהמעולים בתחום. שם דגש על רכישת טכניקות מסורתיות מצד אחד  וחדשניות מצד שני, שרואות בחווית הילדות משהו נפלא ועוצמתי שיש לשמרו. בקורס אלמד אתכם כלים טכניקות ומתודולוגיות לשיפור יכולות גופניות, חברתיות, מנטליות ורגשיות של הילד.מטרת תהליך ההכשרה שבניתי נעשה מתוך כוונה להכשיר מורים  איכותיים, פתוחים חושבים ויצירתיים.  

 הנושאים העיקריים שנל בקורס הם: ילד וילדות* אימון לימוד תנוחות לפי גילאים בהתאמה לילדים* מתודולוגית לימוד והוראה לילדים* בניית מערכי שיעור ותוכנית שנתית* פילוסופיה של היוגה וקריאה בטקסטים של הוגים מעולם היוגה והחינוך*תנועה התפתחותית* פסיכולוגיה של הילד,  פיתוח יצירתיות יכולת כתיבה והעשרת הדימיון. עבודה עם משחק* שילוב יצירה בשיעור יוגה* דימיון מודרך וסיפור*יוגה תרפיה* מיינדפולס לילדים* יוגהדאנס* אקרו  יוגה* הורים ויתרגול יוגה מפתח אצל הילד מודעות לגוף ובטחון עצמי גופני ורגשי, הוא משלב בין  טכניקות ריכוז מעולם היוגה המסורתי, עקרונות נשימה, עקרונות מוסר  ותרבות, כמו למשל 'אי פגיעה'. כל אילו נעשים בהתאמה לעולמם של הילדים, עולם שמח, יצירתי, פתוח ומלא קסם, מרחבים שבהם טבעי לילדים להיות, משחק דימיון, יצירתיות ופיתוח החושים, העצמת יכולות רגשיות וקוגיטיביות, וחיבור לטבע ולסביבה.לדים* ויוגה לילדים עם צרכים מיוחדים, אך בעיקר תלמדו דרך חוויה חקירה, צחוק תחחיכו הרבה ותעופו מעלה!     

yogaforkidsTTC

למי מתאים הקורס?

  • מורים ומדריכי יוגה, מתרגלי יוגה למעלה משנתיים שהם מורים לחנ"ג בוגרי וינגגיט או האקדמיה למחול, או שלהם תאר ראשון לפחות בחינוך או חינוך מיוחד, ריפוי בעיסוק ובתנועה. 

  • דרישות קבלה:  תעודת מורה/מדריך מוסמך ליוגה 

  • לב רחב וראש פתוח, ראיון אישי. 

  • דרישות הקורס: נוכחות של 80%                                                                        מהשיעורים, הגשת פרוייקט אמצע ופרוייקט גמר,  צפייה בשיעורי יוגה לילדים, התנסות בבניית והעברת שיעור של יוגה לילדים, שליטה בחומר הנלמד והתלהבות.

 הקורס עומד בסטנדרטים של European Yoga Federation

בנסוף תבלו גם עדכונים שוטפים על הצעות עבודה  ליווי אישי, אוזן קשבת ותמיכה, יעוץ  והמשך הדרכה ולימודי העמקה

חניכה אישית – מנטורינג להדרכת יוגה לילדים

YOGA4KIDS

חניכה אישית הוא תהליך המיועד לבוגרי קורס מורים ליוגה לילדים. הוראת יוגה לילדים הינה משימה הדורשת שילוב בין יצירתיות למקצועיות, ודורשת מאיתנו המורים לעסוק גם בחינוך ומשמעת, ועל המורה לעבוד גם מול הורים, גננות, מנהלים, מורים, ולפעמים יש תחושה של בדידות בכל המערכת הזאת, שהיא מאוד אינטנסיבית. 

אני מכירה את המקום הזה, הוא באמת יכול להיות מאתגר מאוד, ולפעמים שיחה והקשבה של מישהו שמבין יקדם אתכם צעד אחד גדול קדימה. בשביל זה אני פה… :-)  

למי מתאים המנטורינג?

אם אתה חדשה בהוראה וזקוקה ליד מכוונת

אם אתה חש/ה שהינך במבוי סתום.

אם שמת לב כי ההוראה שלך כבר לא מספקת ועננה כבעבר

אם את מרגישה שחסרים לך רעיונות ליצירת מערכי שיעור

אם הנך חש/ה תקועה או לבד מול "המערכת"

ואם הנך רוצה, פשוט רוצה להבין לעומק את מהות העבודה עם הילדים כחלק מתהליך עבודה הפנימית שלך, ותרגול היוגה

לייעוץ התקשרי או ווטסאפ  אלי  052-3406643  או  כתבו לי info@yoga4kids.co.il

עלות מפגש 300 ש"ח+ מעמ, הנחה של 10% או למי שרוצה 3 מפגשים לפחות.

yogaforkids_craft