אסנת ישראלי, מורה בכירה ליוגה לילדים, יוצרת קלפי היוגה לילדים, מכשירה מורים ליוגה לילדים, כותבת לילדים, גרה ומלמדת בישראל ובגואה (הודו) לסירוגין.

yoga osnat

בשנת 1998 נפגשתי לראשונה עם עולם היוגה והמדיטציה ומיד נשביתי בקסמו. למדתי יוגה ומיינדפולנס בארץ ובהודו.  בשנים 2002  עד 2005 עשיתי קורס מורים בכירים ליוגה עם אורית סן גופטה – ויג'ננה יוגה.ב – 2003  סיימתי הכשרת מדריכי יוגה לילדים עם רונית אייזנברג, וב 2017 השלמתי תואר שני (MA) מאוניברסיטת תל-אביב, במחלקה למחקר תרבות הילד והנוער.

 

yogaingoa

כשהייתי ילדה אהבתי מאוד להתעמל יחפה על הדשא בקבוץ, וגם לשבת בשקט לחשוב מחשבות, לקרוא ולדמיין עולמות קסומים ורחוקים. מאד רציתי להישאר ילדה לנצח. הרגשתי ש"כולם רוצים להיות גדולים, אני לא. טוב לי להיות קטנה…" כפי שהיטיב לבטא בשיר זאב המשורר.  וכך יצא שהיום הפכתי את האהבה שלי לעולם הילד, לתנועה, לדמיון ולשקט, למקצוע מרתק ובעל ערך – למשימה עתיקת יומין – אימון הגוף והנפש של ילדים דרך שיעורי היוגה. 

את קלפי היוגה לילדים יצרתי בשנת 2004, ובשנת 2008 יצא לאור ספרי הראשון – יוגה לילדים סיפורים ותרגילים, שהתבסס על מדור יוגה לילדים שכתבתי בירחון 'ילדי טבע הדברים' בין השנים 2005 – 2010.

9789_847644348626259_812699772310386041_nמשנת 2012 הכשרתי עשרות מורים ומורות ליוגה לילדים יחד עם ענת צחור. במרץ 2019 יפתח קורס ארוך ומעמיק במסגרת המכללה האקדמית של וינגייט.  בהוראתה של מורתי אורית סן גופטה לקחתי על עצמי, להנחות קורס זה במטרה מוצהרת להאדיר את תחום היוגה לילדים בישראל,  הקורס מיועד למורים ליוגה לחינוך-גופני ומחול שלהם תואר BA.

 בעבר עסקתי בפיתוח והפקת משחקי מחשב אינטראקטיביים לילדים, כתסריטאית ובמאית ויש לי תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה מאונ' ת"א.

טעימה מהודו 15.11.13היום, לאחר  20  שנות תרגול יוגה, וקרוב ל- 15 שנות  הוראת יוגה בהן למדתי מאות ילדים, אני יודעת כמה בעל ערך התרגול, וכמה חשובה תרומת היוגה לבריאות נפשית וגופנית של הילד. הסקרנות הפכה לאהבה גדולה, שהיא אורח חיים שהוא הרפתקה ומסע מלהיב שאינו נגמר… מרתק ובעל ערך עצום,  ושינתה את חיי ותפיסת עולמי.  מזמינה את ילדיכם להנות משיעורי יוגה לילדים איתי. לחצו כאן לפרטים נוספים

 אני שמחה וגאה במשחק קלפי היוגה לילדים שיצרתי כבר בראשית דרכי כמורה:הוא מאפשר לכל המורה ומורה לתרגל יוגה ולדבר בשפתם של הילדים. בקלפים מצולמים ילדים כך שהם מעודדים הזדהות, והאיורים פשוטים ומאירי פנים. הם מאפשרים לכל ילדה ילד לתרגל יוגה מתי שירצה, ובדרך שירצה. בבית, בחוץ בחופשה ובשעור .  עד שנת 2018 נרכשו למעלה מ20,000 עותקים.

משנת 2012, אני מכשירה מורים ומדריכים ליוגה לילדים ונוער, גישתי  משלבת בין טכניקות מעולם היוגה לעקרונות של תשומת לב, שואבת את השראתה מעולם הערכים של מסורת היוגה העתיקה בחיבור להוגים משמעותיים בתרבות המערבית כמו קורצאק פסטלוצ'י ורוסו, ורואה במורה ליוגה לילדים מנהיג בגובה העיניים.  ברוח היוגה הקורס מבוסס על לימוד דרך חקירה פנימית של התלמיד. אם גם אתם שואפים לעבוד עם ילדים ולהעניק להם מחכמת הגוף הנפש דרך היוגה. ליעוץ והכונה לחצו כאן. 

יוגה בכפר גאוצ'ר בצפון הודו

יוגה בכפר גאוצ'ר בצפון הודו

למידי הצעירים, בני 3 ומעלה, הם שותפי הנלהבים ביותר לתרגול ולחקירה וליצירתיות בלתי פוסקת של יוגה בעולם של משחק ודימיון. יחד אנחנו חוקרים את הגוף, יוצאים למסעות דימיוניים בעולמות קסומים, משלבים תנועה בסיפורים, מבטאים את עצמנו דרך הגוף, נעים בחופשיות לצלילי מוזיקה וממציאים המון משחקים!! חוויה מקסימה ומרתקת של תנועה וגם שקט, המון שמחה ואהבה. את כל זה אני רוצה לחלוק איתכם. אני אוהבת ילדים ואוהבת לעבוד עם ילדים, משום שהם סקרנים ופתוחים מטבעם, נלהבים, אוהבי תנועה ונענים לאתגרים בקלות. מקבלים אותנו, המבוגרים, בלב פתוח ובסקרנות גדולה. נותנים המון בחזרה. הוראת יוגה לילדים היא מרחב נפלא, מרתק ואינסופי של ביטוי אישי וליצירתיות שבו אני נותנת מעצמי את המיטב.יוגה עבורי היא דרך חיים ואהבה גדולה. מקור להשראה ולימוד, לחקירה והתפתחות אישית, הנאה גדולה שאותה אני חולקת איתכם דרך פירות היצירה שלי:

קלפי יוגה לילדים

 2004 - יצרתי את קלפי היוגה לילדים  ומאז ועד היום נמכרו למעלה מ 20 אלף עותקים. את הקלפים ניתן לרכוש ברשת חנויות סטימצקי, צומת ספרים, הפיראט האדום וכפר השעשועים, במכללון בסמינר הקיבוצים, במוזיאון המדע בחיפה, ובעוד עשרות חנויות נבחרות ברחבי הארץ. קלפי היוגה לילדים קבלו את "תו-התוכן" של מכון אדלר והם מומלצים על ידו בחום, למשחק המעודדת תקשורת ושיתוף במשפחה ועם חברים. 

אישור_מכון_אדלר

 

 

 

yogain2 

 

 

 

 

2005 - קלפי יוגה למשפחה. בזוגות ועם הורים. המשחק הנפלא והיפהפה שמעודד לאתגר משותף ותקשורת הורים וילדים יצא במהדורה מוגבלת של עותקים, לרכישה  פנו אלי.

יוגה לילדים סיפורים ותרגילים

2008 - 'יוגה לילדים – סיפורים ותרגילים' בהוצאת 'ספרים'.

2017 מהדורה רביעית!

הזדמנות מיוחדת ליהנות משילוב בין תנוחות היוגה למשלים הודים עתיקים שערכתי במיוחד לילדים. (מהדורה שנייה). להשיג בחנויות הספרים, וברשתות סטימצקי וצומת ספרים, או אצל אסנת. הספר מבוסס על 'מדור יוגה עם אסנת' שכתבתי במשך 5 שנים בירחון 'ילדי טבע הדברים'.

קלפי הרקדנית

2010קלפי 'הרקדנית – משחקי מחול' .

ערכת קלפי הבלט מכילה 40 קלפים מדהימים ביופים, איתם יכולה כל ילדה להתחיל לעשות צעדים ראשונים בעולם הבלט הקלאסי, דרך משחק ודימיון. לרכישה ברשת חנויות סטימצקי, צומת ספרים, הפירט האדום כפר השעשועים, מכללון, מוזיאון המדע ועוד חנויות מובחרות ברחבי הארץ. יעוץ מקצועי נטלי מרגלית אברהם, בוגרת האקדמיה למחול בירושלים ומורה לבלט לילדים.

לדף הפייסבוק  לחצו כאן 

 לפרטים נוספים על קלפי היוגה לחצו כאן

יש לך שאלות ? לחצו כאן לפנייה אלי

עדיין לא הורדתם את המדריך במתנה 'יוגה להורים וילדים'?  לחצו כאן, והצטרפו

לנבחרת 'כוכבי היוגה הצעירים' ותקבלו ממני עוד סודות וטיפים מעולם היוגה.

יוגה סטודיו

חוג יוגה ב'יוגה סטודיו'

לאתר של וי'גננה יוגה – אורית סן-גופטה  logo_vijnanayoga